Spotkania warsztatowe z edukatorami Labolatoriów Przyszłości

Dziś odbyły się w naszej szkole spotkania warsztatowe poprowadzone przez edukatorów Labolatoriów Przyszłości z następujących bloków tematycznych:
WIDZI KOMPUTER?
Wprowadzono nas w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież w ciągu 45 minut zapoznała się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to wprowadziło nas w niesamowity świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.
LEGO EDUCATION SPIKE
Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów - LEGO Education SPIKE rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM, rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia. Uczniowie zaprogramowali roboty, a te tańczyły jak im zagrali.
Każdy podczas zabawy odkrył i poznał coś nowego 🥰