A tymczasem na zajęciach koła naukowego ...

Zajęcia koła naukowego to nie tylko praca ale również przyjemności.

Podczas omawiania reakcji spalania, nasi uczniowie piekli pyszne kiełbaski, ucząc się bezpiecznego posługiwania ogniem.

Smacznego!

Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

Dnia 11.04 w Łubnianach odbyły się zawody "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".
Był to etap powiatowy dla zawodników z rocznika 2012-2013.
W rozgrywkach wzięło udział 16 zespołów z powiatu opolskiego podzielonych na 4 grupy.
Po pasjonującej rozgrywce i ambitnej walce zajęliśmy w grupie 3 miejsce ustępując szkole z Turawy i Komprachcic a pokonując Dobrzeń Wielki.
Gratulujemy! 💪

Wycieczka do Muzeum Śląska Opolskiego

W tym miesiącu uczniowie klas 1-3 wybrali się 🚌 do Muzeum Śląska Opolskiego ☺️. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach teoretyczno–warsztatowych, które pogłębiły ich wiedzę 👨‍🎓 na temat bogatej tradycji świątecznej naszego regionu🐣🐰.
Szukali ukrytych jaj 🥚 różnych gatunków ptaków. Dokładnie im się przyglądali 🧐, skrupulatnie rozpoznawali wszelkie różnice. Usłyszeli wiele nowych ciekawostek ⁉️. Dowiedzieli się kto 🐦składa najmniejsze jaja w świecie ptaków, kto największe, a kto podrzuca swoje jaja do gniazd 🪹 innych gatunków.
Każdy z uczestników warsztatów wykonał własną dekorację przestrzenną 🤩, która stała się wyjątkową pamiątką tego wyjazdu, a przy okazji będzie wspaniale zdobić wnętrza domów naszych uczniów w okresie wielkanocnym 🥰.

Konkurs zdobienia jaj :)

Tradycyjne motywy, kolorystyka, precyzja i dokładność wykonania - w Ligocie Turawskiej odbył się XVII konkurs na zdobienie jaj wielkanocnych🥚. Wiktoria z klasy 3 zajęła II miejsce, wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY👏

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszego dnia wiosny rozkwitły nie tylko kwiaty 🪻🌷, ale również wspaniałe, młode talenty 🤩. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że w każdym z nas drzemie talent, tylko trzeba go odkryć, a potem starannie pielęgnować 😊.
W ubiegły czwartek w naszej szkole odbył się konkurs ⭐️„Mam Talent”⭐️ w kategorii wiekowej klas 1-3. To wydarzenie było wyjątkowym widowiskiem 🥳, pełnym niezapomnianych przeżyć 🤗. Bogactwo i różnorodność talentów wypełniły fascynujący program artystyczny 🎨🤹‍♂️🎤🎼. Uczestnicy konkursu, czyli nasi wspaniali uczniowie zabrali wszystkich w podróż 🌏 pełną pasji, zapału, radości, energii, refleksji 🥰.
Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie ujawnią się nowe, wybitne talenty 💪, a śmiałków do ich prezentacji będzie coraz więcej ☺️.