Zaproszenie na konferencję online

Zaproszenie na konferencję online!
84 o
📌Dzień Bezpiecznego Internetu zainauguruje konferencja nadawana z warszawskiej Elektrowni Powiśle 9 lutego w godzinach 17:00-20:30. Ze względu na pandemię COVID-19, wydarzenie odbywa się wyłącznie online.
📌Uczestniczyć w nim można dzięki transmisji na stronie www.dbi.pl.
📌Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji.
📌Adresowane jest do profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz do rodziców.
📌Wystąpienia będą dostępne również w wersji migowej.
📌Na scenie wystąpią: popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, kulturoznawca dr Karol Jachymek, psychoterapeutka Aleksandra Hapcar, Agnieszka Stążka-Gawrysiak (blog „DyleMatki”) oraz eksperci reprezentujący organizatorów: Martyna Różycka i Łukasz Wojtasik.
📌Wydarzenie poprowadzi dziennikarka Justyna Suchecka, a uświetni je występ czołówki polskich muzyków jazzowych (Agnieszka Wilczyńska, Robert Majewski, Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn.).
📌Po części wykładowej widzowie będą mogli porozmawiać z ekspertami podczas live chatów.
📌W ramach DBI 2021 przewidziano również cykl 12 webinarów dla nauczycieli, przybliżających wykorzystanie nowych technologii w ich codziennej pracy i ułatwiających prowadzenie zdalnych lekcji. Wśród nich: spotkanie z prof. UAM dr. hab. Jackiem Pyżalskim pt. „Co (nowego) wiemy o cyberprzemocy?”, webinar o dobrostanie psychicznym uczniów w czasie pandemii organizowany przez Fundację Orange oraz webinar motywujący nauczycieli do angażowania w DBI dzieci w wieku przedszkolnym organizowany przez firmę Samsung.

ZAPRASZAMY!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Drodzy nauczyciele, szanowni rodzice!!!!
9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. 👩‍💻
🌐W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbędzie się głównie zdalnie.
🌐Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
🌐Celem wydarzenia jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
🌐Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii.
🌐Zadbajmy o emocje naszych dzieci, które przez te ostatnie miesiące izolacji stale narażane są na cyberprzemoc paradoksalnie przy naszej zgodzie z racji zdalnej edukacji.
🌐Cyfrowe kompetencje to nie tylko te techniczne. To zdrowe nawyki w korzystaniu z technologii, to weryfikacja treści zastanych w internecie, to kultura, to dbanie o zachowanie umiaru. To wszystko stanowi dla nas, rodziców, nauczycieli, wychowawców nie lada wyzwanie.
🌀Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie.
🌀W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wspólnie realizujący program unijny „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).
🌀Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
🌀Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami są: Google Polska, Facebook Polska, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.
📌Zachęcam do udziału w tegorocznym DBI, aby czerpać wiedzę, która pomoże nam właściwie i zdrowo korzystać z magicznych ekranów, pedagog Ewa Granat🌀
secure
 

Wybieramy dary w ramach Szlachetnej Paczki

Witajcie!
Zapraszamy do wylosowania/wyboru daru dla wybranej przez nas Rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka 🎁
🌲🌲🌲 Choinkę przygotował uczeń klasy 5 - Mateusz, któremu bardzo dziękujemy!🤝
Przeczytajcie w komentarzach na naszej stronie szlachetna_fb.png, które bombki zostały już wcześniej przez innych wylosowane. Zamieście tam szlachetna_fb.png również informację, która bombka i jaki dar zostały przez Was wybrane 📩. To ułatwi nam organizację całej akcji. 🎁 Przypominamy również, że dary można zanosić do szkoły do 11 grudnia.
Zapraszamy i pozdrawiamy!🙂☺️🙂
Szlachetna Paczka
 

Szlachetna Paczka

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci!
Tradycyjnie, jak co roku o tej porze chcemy wspólnie z całą naszą społecznością szkolną wziąć udział w zorganizowaniu "szlachetnej paczki". W tym roku jest szczególna sytuacja, mam jednak nadzieję, że uda nam się, jak co roku, pomóc "naszej" rodzinie. Potrzeby rodziny są dostępne u Rady Rodziców. Dary można zanosić do szkoły (do 11 grudnia). Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wielkie serce.

szlachetna paczka

 

 

Andrzejki 2020

Andrzejki 2020

Sprawdź co cię czeka, kogo spotkasz, co się wydarzy w najbliższej przyszłości, a może dalszej…

Pamiętaj!!!!! To zabawa, wszystko traktuj pół żartem pół serio.

Miłego andrzejkowego wieczoru!

Kliknij w poniższy link i baw się dobrze :)

https://padlet.com/logopedaewagranat/lcqnwehzk7cqc7x8

 

Andrzejki