Miedzynarodowy Dzień Kropki

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.
To święto kreatywności, zabawy i odwagi.
Zwracać ma naszą uwagę na docenianie zdolności i potencjału naszych pociech. Pomagajmy im odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony i je prezentować. Stwarzajmy im takie możliwości. Każdy ma w sobie coś czym może podzielić się z innymi.
 
Obejrzyjcie prace naszych uczniów, powstały z kropki…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

rozpoczęcie roku szkolnego 2020 2021

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Ze względu na obowiązujące przepisy i wytyczne zw. z Covid-19 i nadal trwającym stanem epidemii na terenie RP, rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020

w grupach klasowych w poszczególnych salach lub na boisku szkolnym, jeżeli pogoda na to pozwoli (zdecydują o tym wychowawcy i odpowiednio pokierują swoich uczniów).

 

Spotkania odbędą się o następujących godzinach:

8:30 kl 1 – sala gimnastyczna

8:45 kl 3 – sala nr 2 (wejście główne)

8:45 kl 4 – sala nr 4 (wejście boczne)

9:00 kl 2 – sala nr 3 (wejście boczne)

9:00 kl 5 – sala nr 7 (wejście główne)

9:15 kl 6 – sala nr 5 (wejście boczne)

9:15 kl 7 – sala nr 8 (wejście główne)

9:30 kl 8 – sala nr 6 (wejście boczne)

 

UWAGA!

Z klas II - VIII przychodzą tylko uczniowie,

a każdemu uczniowi klasy I może towarzyszyć maksymalnie jeden Rodzic.

 

Przypominamy o zasadach obowiązujących przy wejściu do szkoły (dezynfekcja rąk,

zachowany odstęp, maseczki, odpowiednie wejście poszczególnych grup itp.)

 

Do zobaczenia!

 

Dzień dobry W A K A C J E :)))

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 dziękując za włożony trud, ciężką pracę i sukcesy, zwłaszcza podczas niełatwego dla nas wszystkich okresu pracy zdalnej, życzymy Wam Uczniowie i Waszym Rodzicom pogodnych, pełnych radości i zasłużonego odpoczynku wakacji

Drodzy Uczniowie, gratulujemy Wam zdobytych wyników w nauce. Absolwentom szkoły życzymy dobrych wyborów na kolejnym etapie edukacji 🧐

Dziękujemy Rodzicom, że w tych ostatnich miesiącach nauki byliście Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Serdecznie dziękujemy za całoroczną współpracę i aktywność na rzecz uczniów i naszej szkoły 🌹🌹🌹

Spędźcie wakacje radośnie, spokojnie i bezpiecznie!☀️

 

Z okazji rozpoczęcia W A K A C J I zapraszamy do obejrzenia dzieła Wojtka z klasy IV, który w trakcie nauki zdalnej rozwijał swoje umiejętności kręcenia poklatkowych filmów Lego i z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wyreżyserował, stworzył i nagrał filmik pokazujący dzień zakończenia roku szkolnego i jego wymarzone wakacje. Miłego odbioru 🎥

film Wojtek

Bardzo Was wszystkich pozdrawiamy i mamy nadzieję, że we wrześniu się spotkamy!👋

Dyrekcja i Nauczyciele🙂

Nadszedł czas pożegnania ...

Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz,
Coś kończy się żeby coś mogło trwać ... 🎶🎵🎶

Kochani Ósmoklasiści, gratulujemy Wam ukończenia szkoły. Dziś kończy się pewien etap Waszego życia, czeka Was nowa szkoła, nowi nauczyciele i nowi koledzy.

Życzymy Wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna. Nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi. Niech innym będzie dobrze z Wami, a Wam z innymi. Mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych, do naszych wspólnych chwil 😍

Wszystkiego dobrego 😊🙃😊

Na zakończenie dedykujemy wam film...

Klasa VIII

Nowa ZDALNA rzeczywistość otworzyła nam oczy

Kilka słów podsumowania ...

25 marca otworzyły się drzwi do nowej edukacyjnej rzeczywistości. Zmiany zachodzące we współczesnym świecie już nikogo nie dziwią. Naukowcy, badacze zjawisk społecznych, a wreszcie nauczyciele i rodzice, już od dawna  poszukują odpowiedzi  na pytania dotyczące podstawowych  kwestii  związanych  z  nauczaniem  młodych  ludzi  w  cyfrowej  rzeczywistości.

Zdajemy sobie sprawę, że stosowane  dotychczas  metody  okazują  się  nieskuteczne  w obliczu przemian w sposobach myślenia i uczenia  się, wreszcie okolicznościach wirusa, których nikt się nie spodziewał. Nowa ZDALNA rzeczywistość otworzyła nam oczy. Najpierw było niedowierzanie, trudności z zorganizowaniem się, zadawanie zadań dzieciom i ich rodzicom bez wątpienia – bo za chwilę wrócimy do szkoły.

Później stres, mierzenie się z ocenianiem i krytyką  publicznie artykułowanymi wszędzie gdzie tylko to możliwe. Żadna grupa społeczna nie jest w stanie zmobilizować się w ogniu takiej ilości pretensji i niezadowolenia, często ataku.

Nauczyciele? TAK!!!! Są przyzwyczajeni. My, nauczyciele Przyjaznej Szkoły w Węgrach zakasaliśmy rękawy, zrobiliśmy burze mózgów i do dzieła!

Tym samym w ekspresowym tempie przeszliśmy szkolenia z zakresu prowadzenia webinarów, transmisji na żywo na FB, opanowaliśmy meetingi za pomocą komunikatorów Skype, Meet, WhatsApp i na platformach MyOwnConference czy Zoom. Przeczesaliśmy zasoby Internetu wzdłuż i wszerz. Jedni kupili komputer, inni kamerki, ktoś statyw, jeszcze ktoś tablet graficzny, żeby mieć możliwość pisania w trakcie lekcji online. Ilość szkoleń online, udziału w webinarowych kursach jest nie do policzenia. Pozyskaliśmy umiejętności tworzenia wirtualnych tablic np. Padlet, a na nich umieszczamy m.in. zadania wykonywane w postaci quizów, gier, zabaw, animacji, które też nauczyliśmy się tworzyć dzięki LearningApss, Wordwall, Quizizz, Testportal czy GeoGerbra itp. Korzystamy z platform do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści np.: Genial.ly. Dzięki nim lekcje w tych formach stały się pełne uporządkowanych treści, przeplatanych filmami, nagraniami audio, poleceniami wypowiadanymi przez nauczyciela, urozmaicanych animacjami i interaktywnymi prezentacjami.

Oswoiliśmy się z czasem, z oporem nagrywania filmików z sobą w roli głównej i teraz oprócz pozdrowień dla uczniów, tworzymy profesjonalne filmy – lekcje. Obeznani z programami Biteable, iMovie, Inshot tworzymy też filmy pół żartem pół serio, trochę dla rozweselenia, ale  i wspierania naszych uczniów.

Wykonaliśmy kawał dobrej roboty – bez fałszywej skromności.  Zresztą rodzice i dzieci dają nam tego wyraz. Jest jeszcze coś, najważniejsze! My już tacy zostaniemy, poczuliśmy, że czas pożegnać stare metody, będziemy wykorzystywać te nowe krajobrazy, które zmusiły nas do poddania krytycznej refleksji obowiązujący system kształcenia. Poczuliśmy bardzo mocno, że chcemy, aby nasi uczniowie lubili się uczyć, bo my polubiliśmy uczyć ich.

Przykłady naszych działań można zobaczyć na tablicy  https://padlet.com/logopedaewagranat/78eu0pg76g67717s

Ewa Granat

Bez tytułu