Bajkowy las w marcu

Uczniowie III klasy spotkali się w Bajkowym Lesie👍✌️🤩
✅ wspólnie celebrowali picie zimowej herbatki 🫖☕️🍵zaparzonej w kociołku nad ogniskiem
🏕🤺Jak prawdziwi survivalowcy rozniecali ogień 🪵za pomocą krzesiwa i z użyciem kory brzozy:
👉doglądali paleniska,
👉mieszali napar w żeliwnym kociołku,
👉na koniec spotkania wszyscy cieszyli się smakiem pysznej herbaty z miodem, cytrusami i suszonymi owocami.
▶️ co jeszcze działo się tego dnia ❓❓❓
▶️po degustacji wyruszyliśmy na leśną wyprawę.
Podczas wędrówki Dzieci poznały zwyczaje mieszkańców lasu, jednocześnie wcielając się w ich role podczas wykonywania przygotowanych wcześniej zadań.
➡️Czego się dowiedzieliśmy…
✅Czym różni się poroże od rogów?
✅Jak odróżnić kunę domową od kuny leśnej?
✅Jakie gatunki ptaków pozostają u nas na zimę i jak sobie wtedy radzą?
✅Czy lis rzeczywiście jest sprytny?
✅Gdzie w zimie śpi niedźwiedź?
🏃‍♂️Jakie jeszcze sportowe atrakcje i wyzwania czekały na uczniów❓❓
👉Przeciąganie liny,
👉wyścig w workach,
👉przenoszenie jaj do gniazda
👉czy poszukiwania ukrytych przedmiotów.
🍭🏃‍♂️Spryt, szybkość i wytrwałość, a także umiejętności współpracy w grupie, pomysłowość i wiedza wyłoniły zwycięzców. Jednak nie wygrana była najważniejsza, ale możliwość wspólnego spędzenia czasu, doświadczenia piękna przyrody 🍀🐌🪲🕊🐇🐿🌿oraz zachwycenia się sobą nawzajem.