Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2024/2025

Informujemy, że rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 29 stycznia 2024 r.

 

Częste pytania i odpowiedzi:

 

1. Jak liczne są klasy?

Nasze klasy liczą od 12 do 22 uczniów.

 

2. Czy jest możliwość dowozu dzieci do i ze szkoły?

Tak, przewozimy dzieci busami szkolnymi za dodatkową opłatą.

 

3.W jakich godzinach działa świetlica szkolna?

Świetlica jest czynna w godzinach 6:45 – 16:30.

 

4. Z jakich zajęć dodatkowych mogą korzystać dzieci?

Szkoła proponuje szeroką gamę zajęć dodatkowych, np. kółko z akrobatyki, SKSy, z j. hiszpańskiego, muzyczne, Czacha Dymi, przyrodnicze, ukulele itp. Oprócz tego można skorzystać z oferty zajęć dodatkowo płatnych, prowadzonych przez firmy zewnętrzne, tj. Judo Mizuka, basen z Pływającą Szkołą Małych Bohaterów.

 

5. Jak wygląda opieka psychologiczno-pedagogiczna w SSP w Węgrach?

W naszej szkole dostrzegamy każde dziecko i otaczamy je opieką psychologiczno-pedagogiczną , jeśli jest taka potrzeba. Jesteśmy kameralną szkołą, w której wszyscy się znają i nikt nie jest anonimowy. Indywidualizacja procesu nauczania to dla nas codzienność. Wychowawcy pracują w oparciu o metody TUS (Trening Umiejętności Społecznych). Szeroka gama zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej obejmuje zajęcia emocjonalno-społeczne, tzw. trening emocji, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, indywidualne zajęcia i rozmowy z pedagogiem, psychologiem i pedagogiem specjalnym. Troszczymy się zarówno o uczniów jak i rodziców, jeśli wykażą taką chęć.

 

6. Czy organizujecie wycieczki/wyjazdy dla dzieci?

Tak, organizujemy liczne wyjazdy edukacyjne, np. do teatru, teatru lalek, opery, kina, gospodarstw agroturystycznych, muzeów ale także do miejsc rozrywki. Oprócz tego organizujemy Białe Zimy i Zielone Szkoły.

 

7. Czy dziecko ma możliwość zjeść ciepły posiłek w szkole?

Tak, codziennie zapewniamy wszystkim chętnym pyszny obiad przygotowany przez firmę cateringową.

 

8. Dlaczego mam wybrać akurat Waszą szkołę dla mojego dziecka?

Jesteśmy najlepsi w tym, co robimy. Naszą misją jest by dzieciństwo naszych uczniów było jak najbardziej kolorowe i radosne. Dbamy o bezpieczeństwo oraz prawidłowy rozwój naszych podopiecznych, otaczamy każdego najlepszą opieką i dajemy naszym uczniom 100 % naszej uwagi. Wspólnie z rodzicami przechodzimy przez wszystkie etapy nauki i rozwoju dzieci aż do momentu kiedy są gotowe wyfrunąć w świat do szkół ponadpodstawowych, po 8 klasie. Wiemy jak ważne jest kształtowanie młodego człowieka, który jest otwarty na świat i wyzwania współczesności. Wiemy, że znajomość języków obcych to podstawa dobrego i komfortowego życia i dlatego zapewniamy większą ilość godzin j. angielskiego i j. niemieckiego niż przewiduje to tzw. ramówka obowiązująca w szkołach publicznych. W ofercie mamy również zajęcia z j. hiszpańskiego. Oprócz tego pracujemy na nowoczesnym sprzęcie IT a nasi uczniowie mają możliwość poznania tajników programowania i drukarek/długopisów 3D.

 

9. Jak wygląda proces rekrutacji?

Udział w procesie rekrutacji nie jest równoznaczny z przyjęciem dziecka do szkoły. Proces rekrutacji rozpoczyna się od przesłania wypełnionego formularza, który znajduje się w zakładce Rekrutacja na naszej stronie www. Jest to zgłoszenie chęci zapisu dziecka do naszej szkoły. Formularz jest następnie kierowany do Komisji Rekrutacyjnej, która informuje mailowo Rodziców o kolejnych krokach, które należy podjąć. Przy decyzji o przyjęciu dziecka do Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach bierze się pod uwagę możliwości zapewnienia przez Szkołę jak najlepszej opieki i zapewnienia procesu edukacyjnego na najwyższym poziomie.

 

10. Ile miesięcznie kosztuje nauka w SSP w Węgrach?

Na dzień dzisiejszy nauka w Społecznej Szkole Podstawowej w Węgrach jest bezpłatna. Robimy wszystko by tak pozostało aczkolwiek nie wiemy co przyniesie przyszłość.