Obchody Dnia Ziemi

W Dniu 23 IV 2010r odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Ziemi.

 Z tej okazji odbył się apel dla klas I-VI. Apel składał się z 2 części. W pierwszej uczniowie mogli obejrzeć krótkie przedstawienie przygotowane przez uczennice klas IV pt „Staw” W drugiej części odbył się szkolny konkurs ekologiczny. Przeprowadzony został osobno dla kl I-III oraz IV-VI. Po burzliwej rywalizacji wygrały klasy III i VI. Uczniowie musieli odpowiedzieć m.in. na takie pytania :jakie drzewa żyją najdłużej w Polsce, jakie znaczenie ma las w życiu człowieka, w jaki sposób i gdzie chronimy przyrodę, jakie znamy parki i puszcze w Polsce? Rozwiązywali również zagadki ekologiczne dotyczące nazw drzew i krzewów oraz zwierząt żyjących w lesie. Po apelu cała szkoła wzięła czynny udział w upiększaniu terenu wokół szkoły. Uczniowie sprzątali, grabili i sadzili bratki i niezapominajki.

Asia Koszara